Hakkımızda

Merhaba, ben Diyetisyen Sena Dilşad Akçakaya. Yolculuğum 15 Kasım 1996'da Sivas'ta başladı. Lise yıllarından itibaren hevesle söylediğim ve 2015'de gerçekleştirdiğim "Ben diyetisyen olmak istiyorum." hayalim ile Kastamonu'da devam etti. Üniversiteye başladığımda beslenme kaynaklı çeşitli hastalıklar ve kilo problemleri de benimle gelmişti ve ilk olarak kendimi değiştirdim, eğittim. Ve geçtiğim bu yollar danışanlarımla empati kurmak konusunda bana çok yardımcı oldu. Neler yaşadığınızı neler hissettiğinizi biliyorum :)

Üniversite yıllarım boyunca alanımda kendimi geliştirmek, en doğru bilgiye erişebilmek ve bunları doğru aktarmak amacıyla birçok seminer ve kongreye katıldım, çeşitli alanlarda stajlar yaptım. Hatta bu işin daha da içinde olabilmek için bu seminerlerin organizasyonunda görevler aldım. Bunun dışında birçok STK ve toplulukta görevler alarak kendimi geliştirdim. 2019'da Kastamonu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimimi tamamlayıp diyetisyen ünvanını aldıktan sonra sosyal medya başta olmak üzere birçok platformda mesleğimi hakkıyla, etik değerler ışığında yapmaya çalıştım. Şu an İstanbul Üniversitesi İkinci üniversite kapsamıda Çocuk Gelişimi alanında lisans öğrenimime devam ediyorum. Bu sayede farklı bakış açıları ve yetkinlikler kazanıyorum.

Beslenmeye olan yenilikçi bakış açım ile diyet kelimesinin akıllarda oluşturduğu korku dolu, kısıtlayıcı ve stresli yansımasını değiştirmeyi hedefliyorum. Mükemmelliğin beslenme alanında her zaman mümkün olmadığını, önemli olanın anın getirdiği durumlara uyum yeteneği olduğunu, beslenme tercihlerinin sadece iradeden ibaret olmadığını biliyorum.

Güç aldığım etik değerlerim, mesleğimin sağlık alanındaki önemine olan saygım ve sevgim ile sizleri beslenmeyi bir kez de benden dinlemeye davet ediyorum.