Sivas Online Diyet

Türkiye'nin ve Dünya'nın birçok yerine Sivas'tan ulaştığım online diyet sistemim hakkında :

Beslenme programının tamamen kişiye özel olması, günük yaşantınıza, beslenme alışkanlıklarınıza ve ekonomik durumunuza uygun programlar hazırlanması amacıyla bir öngörüşme ile başlıyoruz. Yaklaşık 30 ile 45 dakika arası süren sesli ya da görüntülü arama ile gerçekleşen bu öngörüşmede detaylı anamnez alıyorum. İsteklerinizi, daha önce ki diyet geçmişinizi, hastalık durumunuzu, kan paremetrelerinizi ve birçok konuyu değerlendiriyorum. Ardından size özel oluşturduğum, haftalık yenilenen, çeşitli tarifleri ve bilgilendirici dökümanları içeren beslenme programınızı iletiyorum. Bunun dışında çalışma saatlerim içerisinde bana sürekli ulaşabilmenizi sağlayan ileteceğim telefon numarası ile ; takıldığınız, yardıma ihtiyaç duyduğunuz ya da motivasyonunuzu kaybettiğiniz noktalarda bir telefon uzağınızdayım. 

ONLİNE BESLENME DANIŞMANLIĞI NEDİR ?

En kısa haliyle internet üzerinden diyetisyen hizmeti almaktır. Whatsapp ya da Facetime üzerinden görüntülü sohbet/sesli mesaj ve normal mesajlaşma yoluyla iletişim kuruyoruz. İlk görüşmede sizi tanımak için uzun süreli bir görüşme yapıyoruz. Bu konuşmada beslenme alışkanlıklarınız, kan tahlil değerlendirmeleriniz, beklentileriniz, diyet geçmişiniz, uyku düzeniniz gibi birçok konuyu konuşup size uygun beslenme düzeni oluşturmak için bilgilerinizi alıyorum. Yüz yüze görüşmeden tek farkı iletişimi telefon üzerinden gerçekleştirmemiz oluyor.

 

AVANTAJLARI NEDİR ?

·         Öğün saatleriniz boyunca telefonun ucunda yemeklerinizin porsiyonunu kontrol eden, aklınıza takılan şeyleri sorabileceğiniz, gerektiğinde listenizde ana uygun değişiklikler yapabileceğiniz bir diyetisyen oluyor ve bu diyetimizi günlük hayata adapte etmeyi ve motivasyonu sağlıyor.

·         Hayat düzeniniz içinde diyetisyene gitmeye vakit bulamıyor olabilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf edebilirsiniz.

·         Diyet listenizdekileri yiyemeyeceğiniz bir davete, etkinliğe gittiğinizde hemen uygun alternatifleri bulup diğer öğünlerde birlikte dengeyi sağlıyor anı kurtarıyoruz.

·         Ömrünüzün sonuna kadar bir diyetisyene bağımlı yaşamak mümkün değil. Bu nedenle bu süreçte sadece diyet yapmıyor, diyet yapmayı öğreniyoruz. Dengelemeyi, değişim listelerini, sürdürülebilir beslenmeyi öğreniyoruz.

 

 

 

 

KİMLER ONLİNE DİYET DANIŞMANLIĞI ALABİLİR ?

·         Ağırlık kaybı/ ağırlık kazanımı hedefleyen yetişkin ya da çocuklar

·         Diyabet Hastaları

·         Gut hastaları

·         Hipotiroit/ Hİpertiroit/ Haşimato Hastaları

·         Osteoporoz

·         Kalp Damar Hastaları

·         Kronik Böbrek Hastaları

·         Sindirim Sistemi Hastaları

·         Besin Alerjileri

·         Gebelik Öncesi Beslenme

·         Gebelik Beslenmesi

·         Emziklik Beslenmesi

·         Bebeklerde Beslenme

·         Ek Gıdaya Geçiş Eğitimi

 

 

 

ONLİNE DİYET HİZMETİ İÇERİĞİ :

·         Size özel beslenme ve diyet programı

·         Süreç boyunca yardımcı olacak değişim listeleri

·         Her hafta rutin ağırlık ve vücut ölçüm sonuçları değerlendirilmesi

·         Whatsapp aracılığıyla öğün saatleri boyunca soru sorabilme

·         Her hafta yeni liste ve özel tarifler